انتشار در تاریخ : سه شنبه 1395/2/28
بازدید : 5976 نفر

دبيرستان زكرياي رازي

دبيرستان زكرياي رازي

نیاز به امنیت از بنیادی ترین نیازهای انسان می باشد

و همچنین در طبقه بندی نیازهای مازلو در درجه دوم قرار دارد و تا این نیاز برای او تامین نگردد او نمیتواند از فضایی که در آن قرار گرفته است،

برداشت مطلوبی داشته باشد. امروز با توجه به رشد جمعیت و بحران شهرنشینی توجه به امنیت به خصوص در مدارس اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.

وجود نداشتن احساس تعلق و قلمرو خاطر در دانش آموزان در مدارس سبب بروز بسیاری از جرایم و کاهش احساس امنیت در مدارس شده است.

یکی از مهمترین نظریات و برنامه ریزی ها برای کاهش جرایم در مدارس اسستفاده از رویکرد میباشد.

هدف از این پژوهش مشخص کردن معیار ها وضوابط این رویکرد و همچنین بررسی قلمروهای دانش آموزان و رفتارهای قلمروپایی آنها که در فضای مدرسه رخ میدهد است.

برای دست یافتن به این اطلاعات از طریق مطالعات میدانی و مطالعات کتابخانه ای به بررسی و تحلیل حول این موضوع پرداخته شده است.

نتایج حاصل از این پژوهش نشان میدهد تعییین قلمرو با احساس امنیت رابطه ی معناداری دارد.

دانش آموزان از فضاهایی که دارای امکانات و تجهیزات رفاهی و همچنین دارای خوانایی فضا و مرزبندی مشخص هستند،

بیشترین استفاده را باعمل میاورند و بالعکس در محیط هایی که فاقد ارتباط بصری، فضای سبز نامناسب، روشنایی کم و دارای نظارت کم هستندکمترین استفاده را به عمل میاورند.

 

 از اينكه  بانك كتاب 66410000

را مورد حمايت قرار داديد و با پشتيباني و معرفي ما به  دانش آموزان  باعث شديد كه در امر خدمت رساني به كساني كه آينده سرزمين ما را رقم مي زنندخدمت كنيم

نهايت تشكر را داريم وتمام تلاش مجموعه ما بر اين اصل استوار ميباشد كه نه تنها دانش آموزان از بانك كتاب رضايت داشته باشند

بلكه خانواده شان و همچنين دبيران و اساتيد گرانقدري كه معرف ما بوده اند از ما خرسند باشند ما در قسمت ارسال كتاب به هيچ وجه هزينه ارسال نمي گيريم(ارسال رايگان)

دانش آموزاني كه كتاب رو اشتباه سفارش داده اند تا يك هفته فرصت دارند كه با مشورت دبير خود كتاب رو تعويض كنند(در صورتي كه از كتاب استفاده نكرده باشد)

اگر دانش آموزي توان خريد كتاب را نداشته باشد در صورتيكه كه مورد تاييد و سفارش شما قرار بگيرد ما ضمن ارسال رايگان تخفيف ويژه اي به ايشان ميدهيم

هدف ما بر اين است كه دانش آموزان بدون اتلاف وقت و هزينه رفت و آمد به كليه كتاب هاي درسي و كمك آموزشي از انتشارات

گاج- قلم چي - مبتكران - الگو - خيلي سبز - شبقره - تخته سياه - كلك معلم - نشر بيست - نيمكت سبز - كلاغ سپيد - 100 استاد - مزيناني - شاكري - پرتو دانش  گام به گام منتشران - دروس طلايي - فاگو - دريافت - خوشخوان - علامه حلي - واله - سفير خرد - انديشمند - مرجع نوين - مهر و ماه - بني هاشم - اسفنديار - دسترسي داشته باشند

 

برای خرید کتاب و مشاهده محصولات بانک کتاب

  اینجا

کلیک کنید

22716942

نظر خود را ثبت کنیدنظرات کاربران