انتشار در تاریخ : پنجشنبه 1395/4/10
بازدید : 4484 نفر

دبيرستان دخترانه هدف

دبيرستان دخترانه هدف

 

چگونه یک مدرسه خوب انتخاب کنیم؟ 

در این مطلب با معیارهای انتخاب مدرسه مناسب برای دانش آموزان آشنا می شویم. چگونه یک مدرسه خوب انتخاب کنیم؟ یک مدرسه مناسب چه تاثیری بر موفقیت فرزندان ما در دوران تحصیل شان دارد؟ این ها سوالاتی هستند که هنگام نزدیک شدن به فصل شروع مدارس در ذهن والدین نقش می بندند. برای رسیدن به جواب و دریافت اطلاعات کافی در این زمینه در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

تابع نظر دیگران نباشید

این روزها ثبت نام در مدارس بیشتر تحت تاثیر تبلیغات اطرافیان است، اما معیارهای هر کسی منحصر به خود اوست. به علاوه، روحیه دانش آموزان با هم تفاوت دارد و می بایست بسته به ویژگی های شخصیتی و علایق آنها مدرسه خوبی انتخاب کنیم. یک مدرسه خوب در مرحله اول باید: محیط مناسب برای تحصیل و هم چنین ورزش و سرگرمی داشته باشد. در مرحله دوم کادر مدیریتی و آموزشی هستند که باید به آنها توجه داشت.

 

شناخت کافی درمورد فرزندتان

اول از همه باید شناخت کافی از فرزندتان داشته باشید، شما باید به خوبی با روحیات و علایق او آشنا باشید. خیلی از بچه ها فضای شلوغ را دوست دارند و خیلی ها نیز فضای آرام و خلوت را ترجیح می دهند تا تمرکز بیشتری داشته باشند. اگر فرزند شما به یک ورزش یا یک هنر علاقه خاصی دارد، این موضوع را با مدیر و معلمان در میان بگذارید.

اگر فرزند شما در مقطع ابتدایی درس می خواند باید بدانید که: بچه ها در این رده سنی به دنبال شور و شوق و شناخت جهان اطراف شان هستند، نباید به آنها سخت گرفت. مثلا کلاس های فشرده و تقویتی زیاد ممکن است روی آنها فشار بیاورد و به کلی از درس خواندن فراری شان بدهد. آن چه باید مد نظر قرار دهید، راضی بودن فرزند شما می باشد.

 

یک مدرسه خوب محیط مناسبی دارد

قبل از ثبت نام باید محیط مدرسه را بررسی کنید. یک مدرسه مناسب کلاس هایی تمیز، نیمکت هایی استاندارد، فضای علمی مجهز، سیسم گرمایشی و سرمایشی خوب و البته سرویس های بهداشتی تمیزی داشته باشد.

هنگام بازدید از حیاط مدرسه شعارهای روی دیوار را بخوانید، نوشته ها باید درمورد آموزش و تحصیل و موفقیت باشند. شما می توانید به هنگام مراجعه به یک مدرسه با والدینی که در آنجا حضور دارند ارتباط برقرار کنید و سوالاتی راجع به میزان رضایت آنها از مدرسه مورد نظر بپرسید.

 

یک مدرسه خوب مدیر و تیم آموزشی مناسبی دارد

از محیط که بگذریم نوبت به توجه به کادر فعال در مدرسه می رسد. اگر یک مدرسه بهترین امکانات را داشته باشد ولی کادر آموزشی اش ضعیف باشند، نباید در مورد ثبت نام در آن مدرسه فکر کنید.

در ابتدا از مدیر مدرسه شروع کنید، نگاهی به میز و اطراف او بیاندازید. یک مدیر خوب میز مرتبی دارد و در اطراف او برنامه های سال تحصیلی وجود دارند. مدیر به عنوان قلب یک موسسه آموزشی باید خوش برخورد باشد، هنگام صحبت به صورت شما نگاه کند نه میز و کاغذهای پیش روی آن، و هم چنین او باید با متانت جواب تک تک سوالات والدین را بدهد.

 

نسبت به کلاس اولی ها محتاط عمل کنید

اگر فرزند شما اولین سال تحصیلی را پیش رو دارد باید نسبت به معلم کلاس اول اطلاعات کافی را کسب کنید. اولین معلم تاثیر بسیاری روی آینده تحصیلی بچه ها دارد، او می تواند خاطره ای خوب باشد یا اینکه فرزند شما را از درس و مدرسه فراری دهد.

یک معلم خوب با هر بچه ای طبق روحیات و نوع شخصیت اش برخورد می کند، او به خوبی ضعف ها و نقاط قوت شاگردانش را می داند. اگر می توانید قبل از شروع مدارس با او چند دقیقه صحبت کنید، مطمئن باشید نام شما و فرزندتان را به خاطر می سپارد.

 

 

 

 

 

 از اينكه  بانك كتاب 66410000

را مورد حمايت قرار داديد و با پشتيباني و معرفي ما به  دانش آموزان  باعث شديد كه در امر خدمت رساني به كساني كه آينده سرزمين ما را رقم مي زنندخدمت كنيم

نهايت تشكر را داريم وتمام تلاش مجموعه ما بر اين اصل استوار ميباشد كه نه تنها دانش آموزان از بانك كتاب رضايت داشته باشند

بلكه خانواده شان و همچنين دبيران و اساتيد گرانقدري كه معرف ما بوده اند از ما خرسند باشند ما در قسمت ارسال كتاب به هيچ وجه هزينه ارسال نمي گيريم(ارسال رايگان)

دانش آموزاني كه كتاب رو اشتباه سفارش داده اند تا يك هفته فرصت دارند كه با مشورت دبير خود كتاب رو تعويض كنند(در صورتي كه از كتاب استفاده نكرده باشد)

اگر دانش آموزي توان خريد كتاب را نداشته باشد در صورتيكه كه مورد تاييد و سفارش شما قرار بگيرد ما ضمن ارسال رايگان تخفيف ويژه اي به ايشان ميدهيم

هدف ما بر اين است كه دانش آموزان بدون اتلاف وقت و هزينه رفت و آمد به كليه كتاب هاي درسي و كمك آموزشي از انتشارات

گاج- قلم چي - مبتكران - الگو - خيلي سبز - شبقره - تخته سياه - كلك معلم - نشر بيست - نيمكت سبز - كلاغ سپيد - 100 استاد - مزيناني - شاكري - پرتو دانش  گام به گام منتشران - دروس طلايي - فاگو - دريافت - خوشخوان - علامه حلي - واله - سفير خرد - انديشمند - مرجع نوين - مهر و ماه - بني هاشم - اسفنديار - دسترسي داشته باشند

 

برای خرید کتاب و مشاهده محصولات بانک کتاب

  اینجا

کلیک کنید

02188974267

نظر خود را ثبت کنیدنظرات کاربران

دانش آموز : لطفا تلفن مدرسه رو اصلاح کنید هیچکس جواب نمیده

» دوشنبه 1398/11/28
» در ساعت : 0:7