انتشار در تاریخ : چهارشنبه 1395/4/16
بازدید : 6605 نفر

دبيرستان پروين اعتصامي

دبيرستان پروين اعتصامي

چگونه یک مدرسه خوب انتخاب کنیم

نتایج امتحانات همه‌چیز را نشان نمی‌دهند ولی بسیاری از والدین ترجیح می‌دهند از اینجا کار را آغاز کنند.
– یک منبع آنلاین برای رتبه‌بندی مدارس پیدا کنید. با جست‌وجوی عبارت «رتبه‌بندی مدارس [مکان شما]» می‌توانید این کار را انجام دهید. و یا به اداره آموزش و پرورش منطقه خودتان سری بزنید. پرس و جو از دوستان و فامیل هم یکی از گزینه ها برای انتخاب مدرسه خوب است.

عوامل بسیاری هستند که نتایج امتحانات را تحت تأثیر قرار می‌دهند ولی واقعاً در کیفیت کلی آموزش یا تجربه‌ای که فرزند شما خواهد داشت مؤثر نیستند.
– در نقاط مرفه‌تر والدین توان گرفتن معلم‌ و مربی‌های گران‌قیمت را دارند، پس اگر مدرسه‌ای در ناحیه‌ی فقیرتر پیدا کردید که به نسبت میزان درآمدش از میانگین بالاتر است، می‌توان گفت در انتخاب مدرسه خوب موفق بوده اید.
– توجه داشته باشید که نتایج امتحانات معمولاً توسط مدارس اعلام می‌شوند و بسته به معلم و دانش‌آموزان، این نتیجه می‌تواند تغییر کند.
– گرفتن یک معلم در یک مدرسه مانند گرفتن یک وکیل از یک شرکت حقوقی است. حتی اگر آن شرکت بسیار معتبر باشد، اگر بدترین وکیلشان را به شما بدهند تفاوت چندانی حس نخواهید کرد.

اگر آن مدرسه وب سایتی داشته باشد و موفقیت‌ یا پاداش خاصی در زمینه‌ی کیفیت آموزشی داشته باشد، مطمئن باشید که آنها را در سایت لیست می‌کنند.

هستند مطمئن شوید.
در مدارس بزرگ‌تر احتمالاً تنوع بیشتری از کلاس‌ها وجود خواهد داشت.
– درباره‌ی فعالیت‌های فوق برنامه و اختیاری آن مدرسه بپرسید. درباره‌ی اینکه آیا آن مدرسه موارد غیرآموزشی مورد انتظار شما مانند موسیقی، ورزش، کلاس‌های بحث‌وگفتگو و تئاتر را دارد یا نه تحقیق کنید. از دانش‌آموزان آن مدرسه از تأثیر آن مدرسه در زندگی آنها و اینکه مدرسه چقدر در علاقمند کردن آنها به سایر فعالیت‌های جنبی در کنار آموزش نقش دارد بپرسید.

با والدین و دانش‌آموزانی که به آن مدرسه می‌روند درباره‌ی تجربیاتشان صحبت کنید. معمولاً چنین افرادی را از طریق دوستانتان می‌توانید پیدا کنید.
– اگر از آن محل دور هستید، می‌توانید از خود مدرسه بخواهید افرادی را به شما معرفی کند. اگر در این زمینه با شما همکاری نکنند، احتمالاً نشانه‌ی بدی است.

به مدرسه مراجعه کنید و درخواست یک مراجعه جهت آشنایی با محیط بدهید. تقریباً تمام مدارس به والدین و دانش‌آموزانی که بخواهند اجازه‌ی مراجعه حضوری جهت آشنایی را می‌دهند.
– این مراجعه‌ها هم می‌توانند برای دانش‌آموزان باشند و هم برای والدین آنها. اکثر اوقات والدین ترجیح می‌دهند که فرزندشان نیز آنجا را ببیند.
– بعضی از مدارس ممکن است به دانش‌آموز این امکان را بدهند که حضور در یکی از کلاس‌ها را تجربه کند که می‌تواند بسیار مفید باشد.
– حتماً در زمان‌های استراحت و زنگ‌های تفریح مدرسه را ببینید. از اینکه در زنگ‌های تفریح نظارت کافی وجود دارد و دانش‌آموزان خوشحال به نظر می‌آیند اطمینان حاصل کنید. زنگ‌های تفریح بدون نظارت در مدارس یکی از عامل‌های ایجاد استرس برای بچه‌ها است.

این‌ها لزوماً عوامل مثبت یا منفی نیستند اما می‌توانند اطلاعات مفیدی به شما بدهند.
– مدارک تحصیلی همیشه مهم نیستند. تجربه‌ی مدیریت کلاس مهم‌تر از مدارک تحصیلی است.
– آمار بالای تعویض معلمان معمولاً نشانه‌ی خوبی نیست.
– تجربه برای معلمان معمولاً خوب است، ولی برخی معلمان باتجربه‌ی ابقاء شده (غیرقابل اخراج) چندان مناسب نیستند. همینطور بسیاری از معلمان جوان بی‌تجربه لزوماً خوب یا بد نیستند؛ بعضی از آنها بسیار علاقمند و پرانرژی هستند و برخی بی‌تجربه هستند و قدرت مدیریت کلاس را ندارند.

بعضی والدین ممکن است هنگام انتخاب مدرسه خوب ، بدنبال مدارسی با تمرکز بر روی علم، صنعت، مهندسی و ریاضی یا آموزش زبان‌های مختلف باشند.

 

 

 از اينكه  بانك كتاب 66410000

را مورد حمايت قرار داديد و با پشتيباني و معرفي ما به  دانش آموزان  باعث شديد كه در امر خدمت رساني به كساني كه آينده سرزمين ما را رقم مي زنندخدمت كنيم

نهايت تشكر را داريم وتمام تلاش مجموعه ما بر اين اصل استوار ميباشد كه نه تنها دانش آموزان از بانك كتاب رضايت داشته باشند

بلكه خانواده شان و همچنين دبيران و اساتيد گرانقدري كه معرف ما بوده اند از ما خرسند باشند ما در قسمت ارسال كتاب به هيچ وجه هزينه ارسال نمي گيريم(ارسال رايگان)

دانش آموزاني كه كتاب رو اشتباه سفارش داده اند تا يك هفته فرصت دارند كه با مشورت دبير خود كتاب رو تعويض كنند(در صورتي كه از كتاب استفاده نكرده باشد)

اگر دانش آموزي توان خريد كتاب را نداشته باشد در صورتيكه كه مورد تاييد و سفارش شما قرار بگيرد ما ضمن ارسال رايگان تخفيف ويژه اي به ايشان ميدهيم

هدف ما بر اين است كه دانش آموزان بدون اتلاف وقت و هزينه رفت و آمد به كليه كتاب هاي درسي و كمك آموزشي از انتشارات

گاج- قلم چي - مبتكران - الگو - خيلي سبز - شبقره - تخته سياه - كلك معلم - نشر بيست - نيمكت سبز - كلاغ سپيد - 100 استاد - مزيناني - شاكري - پرتو دانش  گام به گام منتشران - دروس طلايي - فاگو - دريافت - خوشخوان - علامه حلي - واله - سفير خرد - انديشمند - مرجع نوين - مهر و ماه - بني هاشم - اسفنديار - دسترسي داشته باشند

 

برای خرید کتاب و مشاهده محصولات بانک کتاب

  اینجا

کلیک کنید

02122222448

نظر خود را ثبت کنیدنظرات کاربران

دانش آموز : ای کاش برای رقابت هم که شده مبلغ ثبت نام در این مدارس رو هم اعلام میکردید دقیقا مثل کتاب ها قیمت مشخصی داشتند خیلی خوب بود
البته اگر سرویس مدرسه هم رایگان بود خیلی عالی میشد مثل بانک کتاب که ارسال رایگان داره.........

» یکشنبه 1398/11/27
» در ساعت : 23:55